www.Golshan.com

گلشن > نئوکانهای وطنی > صفر قره باغی:

" چهارم جولای فرخنده باد"

صفر قره باغی  در تاریخ 4 جولای2011 با انتشار پوستر زیر روز استقلال آمریکا را به بازدید کنندگان  وبلاگ خودش شادباش گفت.

که طبق معمول , این پوستر هم از خودش نبود ه و از پایگاه دیگری برداشت شده است. آن پایگاه تصویرهای دیگری نیز دارد که برای نمونه به مورد زیر میتوان اشاره نمود:

به نظر من سالروز استقلال آمریکا که نتیجه سالها نبرد انقلابیون آمریکا برای گرفتن استقلال و برقراری حاکمیت ملی است را باید شادباش گفت. انقلابی که در راسش رهبرانی چون توماس جفرسون قرار داشتند. انقلابی که پشت امپراطوری بریتانیای کبیر را به خاک مالید.

در طول تاریخ آمریکا شاهد فعالیت های شیر زنانی بوده ایم که برای دیگر زنان کشورشان و احقاق حقوق حقه آنها چه تلاشها که نکردند. آزادی امروزه زنان آمریکایی (آزادی پوشاک, حق رای, حق بیان, حق  طلاق , حق سقط جنین و ......) در این جامعه نهادینه شده است.

و اما چند پرسش از ایشان:

پرسش نخست: شما تا چه این دختر را نماینده پویندگان و رهروان و فعالین حقوق زنان آمریکا می دانید ؟

پرسش دوم: آیا درج چنین پوسترهایی در سایت شما برای جلب بازدیدکنندگان بیشتری است یا اصولا زن ایده آل شما همانی است که در انجا مشاهده می کنیم ؟

پرسش سوم: با توجه به این که استفاده از گل در مراسم ایران سنتی است دیرین, آیا بهتر نمی بود که شما به عنوان کسی که هم شهروندی ایران را دارد و هم آمریکا را, از پوستر زیبای دوم استفاده می کردید تا پوستر اول ؟  در هر دو فرهنگ گل رز سمبلی است برای زیبایی و عشق و صلح و دوستی. مگر اینکه بر این باور باشید که " چشمها را باید شست "  و حوری وار باید دید. والله و اعلم!

 

4 July 2011

بیژن آبادی

بازگشت به صفحه "صفر قره باغی"